Co robić w Zakopanem, kiedy pada deszcz?


Co robić w Zakopanem, kiedy pada deszcz? To jedno z najczęstszych pytań, jakie od Was dostaje. Zakopane daje wiele fantastycznych opcji na niepogodę, ale też o nich niekoniecznie wiedziałam, zanim tu nie zamieszkałam. Sprawdźcie przed przyjazdem pogodę, jeżeli widnieje, chociaż 30% szans, że będzie padać, to od razu zaplanujcie sobie atrakcje, które Wam tu opiszę, a nie będziecie żałować!

TEATR WITKACY

To, że jest to najdziwniejszy, a zarazem genialny teatr pisałam ci już wcześniej we wpisie o rzeczach, które musisz zrobić, będąc w Zakopanem. Polecam ci zwłaszcza małą scenę i sztukę DEMONIZM ZAKOPIAŃSKI, uwierz mi, nie pamiętam, kiedy się tak uśmiałam, jak nie tam. Bardzo lubię aktorów, którzy tam pracuję, atmosferę, jaką tworzą i ich warsztat. Warto też zaglądać na repertuar teatru, kiedy jest pogoda. Organizują oni bowiem cykl ZPA „Pępek Świata”, czyli wyprawy z przewodnikiem po… Tatrach, koncertach i wernisażach. Mówiłam, że ten teatr jest inny niż wszystkie.

MUZEUM TATRZAŃSKIE

Wbrew temu co myślisz, nie tylko znajdziesz tam wystawę o Tatrach. Pojawiają się tu bardzo ciekawe wystawy związane z Podhalem i rodzimym życiem. Muzeum tatrzańskie to także kilka filii, galerie, muzea, zagrody, chałupy, dwór. Braknie ci dnia, żeby to wszystko odwiedzić. Przy okazji kupisz tu też plakaty i przewodniki – znakomita lektura na niepogodę.

BE HAPPY

Rzadko mi się zdarza polecać tego typu atrakcje, bo zazwyczaj są zwyczajnie głupie, ale muszę przyznać, że muzeum szczęścia w Zakopanem zrobiło mi dzień. Właśnie pochmurny i zimny dzień. Rozrywka dla małych i dużych, mnóstwo śmiechawy i instagramowych fotek. Nie bez powodów to miejsce znalazło się na mojej liście najbardziej instagramowych miejsc w Zakopanem. Listę znajdziesz w zakładce ZAKOPANE NA WYPASIE.

WARSZTATY U KOWALA

Tak, na tą atrakcję musisz umówić się wcześniej, ale uwierz, nie będziesz żałować. Kuźnia Capowscy pojawiała się już kilka razy na blogu, głównie jeśli chodzi o ich przepiękne, unikalne wyroby, które między innymi są jednym z najlepszych rzeczy, jakie możesz przywieźć z Zakopanego.

Wizyta u Maćka i Kasi to niesamowita przygoda. Pokażą Wam, jak powstają z metalu piękne rzeczy, posłuchacie niesamowitych opowieści, a jeśli wcześniej zapytasz, to jest szansa, że wykujesz swój własny nóż. Klimat kuźni jest nie do podrobienia!

ps.: Jeżeli zapytasz Kasi o Tatrzańską Spiżarnię, to czekają na ciebie dodatkowo jeszcze ręcznie robione, autorskie kompozycje przypraw i herbat.

ZRÓB SOBIE KUBECZEK

Wszyscy bez wątpienia kochamy kubki a te ręcznie robione zwłaszcza. Tak się składa, że jest w Zakopanem Sztukomania, pracownia ceramiki i drewna, do której możesz wybrać się na warsztaty. Sztukomania powstała z pasji i z zaciekawieniem obserwuje profil Karoliny na Instagramie. Jeżeli nie wierzysz w swoje umiejętności, to zdaj się na nią. W sklepie stacjonarnym i online możesz kupić rękodzieło Karoliny, ale ja namawiam cię na warsztaty, bo to świetnie spędzony czas, kiedy pada deszcz!

VALE WINO

Dobra, nie byłabym sobą, gdybym nie wrzuciła na koniec miejscówki gastronomicznej. Co ciekawe bardzo długo z Tomkiem dochodziliśmy się nazwy, głównie wymawiając ją z francuskiego, na przykład: „walę winął” lub „walęwinął” a okazało się, że to nasze, swojskie wale wino po prostu. To jest miejsce, w którym skosztujesz win, miodów pitnych i piw Kraftowych. Vale Vino to wine bar w Zakopanem, z jakim nie mieliście jeszcze do czynienia. Osobiście najbardziej lubię tam zaglądać w zimie na grzańca, ale tak, to zdecydowanie fajne miejsce na niepogodę!

Jeżeli nadal nie masz co robić w Zakopanem podczas niepogody, poczytaj moje inne wpisy z serii ZAKOPANE NA WYPASIE!