CYTRYNOWY PIEPRZ (Jelenia Góra)


Cytrynowy Pieprz. Ta restauracja zapadła mi nie tyle w pamięć ile w serce. Kiedy byłam tam parę lat temu, pisałam Wam o wielkich dziełach sztuki w małym mieście.

Dziś z zaciekawieniem wertowałam krótkie, zwięzłe menu i stwierdzam, że jest tam wszystko, co trzeba. Od dobrych win, przez kilka fantastycznych pozycji drinków, po jedzenie. Najlepsze, wyselekcjonowane, takie, nad którym zastanawiasz się dłuższą chwilę, co wybrać, bo najchętniej zjadłoby się wszystko. Ich śródziemnomorska kuchnia zachwyca! Produkty są najwyższej jakości. Smaki wyważone, nienachalne, pozwalający ci z każdym kęsem odkrywać fenomen wybranego dania.

Cytrynowy Pieprz to miejsce, które zadba o to, aby czas tam spędzony był wyjątkowy. I nie, nie mówię tu o szczególnych okazjach, odświętnych ubraniach i godzinach poświęconych na make-up. Niezwykłością tego miejsca jest to, że są zwyczajni, na co dzień, na każdą chwilę i okazję. Wyjątkowo za to potraktują Twoje podniebienie czy jesteś tu na lunch, kolacje, obiad czy po prostu – bo jesteś głodny. Uważam, że jest to restauracja, do której musisz przyjechać, jeżeli jesteś w trójkącie Jelenia Góra, Szklarska Poręba, Karpacz. Warto się tu wybrać wieczorem, posiedzieć w zaułku rozkoszując się ciszą.

Dziś bardzo doceniam miejsca, które pomimo wielu zawirowań ekonomicznych nie tyle, że nadal trwają. Trwają nadal w dobrym smaku! Tu nie ma kompromisu i ja to bardzo doceniam. Cieszę się, że do nich wróciłam, aby móc Wam napisać te słowa. Dodam jeszcze, że jeśli zapytacie, to znajdziecie tu również ofertę noclegów w apartamentach, podobnie jak w restauracji, na najwyższym poziomie.