DOMY KONESERA (Warmińsko-Mazurskie)


Już drugi raz odwiedziłam Domy Konesera w miejscowości Trzcin. Pisałam ci o nim w Miejscach z Klimatem w tym tekście kilka lat temu. Co takiego ma to miejsce, że wróciłam do niego z przyjemnością i nadal podtrzymuje swoje zdanie, że warto tu przyjechać? Ma wszystko.

Będąc tam na miejscu, zastanawiałam się, na jaki odpoczynek polecić ci Domy Konesera. Krótko mówiąc na odpoczynek kulinarny. Jeśli szukasz miejsca, które ma wspaniałą kuchnię, w którym od rana do wieczora dba się o ciebie i również rozpieszcza do granic możliwości, to bez wątpienia musisz przyjechać właśnie tu. Panie gotują pysznie, zdrowo i codziennie inaczej. Czekasz na śniadanie i obiadokolacje jak na przysłowiową „gwiazdkę”.

Tylko gdzie to w ogóle jest?

Domy Konesera to resort położony w warmińsko-mazurskim, na terenie Welskiego Parku Krajobrazowego w dolinie rzeki Wel na rozległej działce bez sąsiadów i turystów. Położony pomiędzy kilkoma jeziorami daje ci możliwość odpoczynku na wielu płaszczyznach. Sam resort stylizowany jest na mazurską wioskę, jego domy utrzymują taki charakter i wystrój. Poczujesz się tu jak u Babci na Mazurach. Jest cicho, spokojnie, obcujesz z naturą. Posiadłość jest tak rozległa, że tylko wspólne śniadania i obiadokolacje przypominają ci o innych gościach. To takie miejsce, w którym wypocznie rodzina z dziećmi, ale też para i nikt nie przeszkadza sobie nawzajem. Kompromis wydawałoby się niemożliwy do osiągniecia, tu staje się realny.

Niezależnie od tego, na jakim wypoczynku ci zależy, parę dni tutaj to odcięcie od stresu i beztrosko spędzony czas. Właściwie jeżeli jednak musisz popracować, to okoliczności są tak cudne, że praca jest po prostu przyjemniejsza. Natomiast jeżeli nie musisz zajmować głowy pracą, wykorzystaj czas jak możesz!

Dla mnie Domy Konesera to taka „brama w Mazury” tylko bez blichtru, szpanu i popeliny.

To tu możesz popływać nago w jeziorze, bo nie ma żywej duszy. Cieszyć się z kontaktu z naturą, wypożyczyć kajaki i spłynąć rzeką Wel. Spełnić marzenie i polecieć balonem! Wziąć udział w licznych wydarzeniach artystycznych, zwiedzić rezerwaty przyrody, przejść się polami Bitwy pod Grunwaldem. Bez wątpienia każdy znajdzie tu coś dla siebie. Tu możesz wszystko i też nic nie musisz. I taki odpoczynek jest bezcenny. Prawdę powiedziawszy, taki właśnie tu znajdziesz.

GDZIE BĘDĘ SPAĆ:

  • Chaty Mazurskie
  • Pokoje do wynajęcia
  • Apartamenty

GDZIE BĘDĘ JEŚĆ:

  • Tylko na miejscu! Nic innego nie jest godne uwagi

CO BĘDĘ ROBIĆ:

  • kąpać się w jeziorze
  • pływać na kajakach po rzece Wel
  • odwiedzisz pole Bitwy pod Grunwaldem
  • zwiedzisz rezerwaty przyrody