STARE KINO (Łódź)


Hotele tematyczne w Polsce to wciąż temat rozwijający. I nie mam tu na myśli miejsc, które charakteryzują się pod dany trend lub proponują pokoje w klimacie oceanu, lasu czy orientu. Mówię tu o koncepcji, przemyślanej od początku do końca, z uwzględnieniem najmniejszego detalu. A kiedy hotel ma cztery gwiazdki i jego temat przewodni związany jest z miastem, w którym się znajduje, to już w ogóle uważam to, za mistrzostwo świata.

Nie dziwi więc, że motywem przewodnim Hotelu Stare Kino w Łodzi jest… kino. Przede wszystkim sama kamienica to dawne centrum kinematografii. I chociaż rzadko sięgam do informacji historycznych o danym miejscu, aby Was nie zanudzać, tu zrobię wyjątek.

To miejsce było DRUGIM KINEM NA ŚWIECIE!

Jest to więc hołd nie tylko dla „łódzkiej filmówki”, ale także dla wyjątkowego wydarzenia w kinematografii w Polsce. A co za tym stoi? Apartamenty urządzone w tematy filmowe. Ja trafiłam na „Mężczyźni wolą blondynki”. I chociaż od Marilyn Monroe wolę Audrey Hepburn to muszę przyznać, że pokój był wyjątkowo komfortowy. Przestronny z aneksem kuchennym, wygodnym łóżkiem i widokiem na taras, na którym wieczorem można spędzić miło czas.

W hotelu od progu wita Was świeży popcorn oraz kameralna sala kinowa, gdzie można zamówić prywatny seans. Jak przekonałam się, już kiedyś goszcząc w Villa Toscana, to jest fantastyczna forma spędzenia czasu, zwłaszcza kiedy pada deszcz. To akurat mi nie groziło w sierpniowy weekend, zwłaszcza że lokalizacja na ulicy Piotrkowskiej nie sprzyja nudzie, uwierzcie. Warto odwiedzić niesamowity Pasaż Róży, który znajduje się przyjemnym spacerkiem kilka metrów od hotelu. Ja po śniadaniu, które było niczym u Tiffany’ego, obejrzałam kilka fantastycznych miejsc, które dosłownie „wyskakują zza rogu”.

Łódź bardzo się zmieniła. Dudni życiem kulturalnym, klubowym i restauracyjnym. Dawno nie miałam takiej przyjemności z bycia w mieście, ale przede wszystkim bycia w hotelu. Stał się on jednym z moich ulubionych i polecanych. „Gabinet Iluzji”, który powstał tu w 1899 roku, dziś przeniesie Was w fantastyczny klimat Waszego własnego filmu!