POLNA ZDRÓJ (Dolny Śląsk)


Polna Zdrój. Będąc tu pierwszy raz (przeczytasz o tym TU), zauroczyłam się tym miejscem z duszą i klimatem, ponieważ takich miejsc można ze świecą szukać. Ich kuchnia dosłownie rozwaliła mój światopogląd, bo jest autorska, pyszna i nietuzinkowa. Czy coś tu się zmieniło? Diametralnie!! Polna rozkwitła! Od momentu, kiedy właściciele-Mateusz i Magda- zadbali o to, by nikomu nieznane miasteczko Wleń stało się małą Toskanią, w konsekwencji ciężko tu o wolne terminy. Ponieważ urok miasteczka sam w sobie przypomina ten włoski region, a do tego utrzymanie budownictwa w podobnym standardzie zaprojektowanym przez Mateusza dodaje niesamowitego uroku. Nie wiem, czy szwendałeś się kiedyś po Dolnym Śląsku. Jedno co da się zauważyć gołym okiem to opuszczone, rozgrabione budynki. Właśnie na nie Mateusz z Magdą znaleźli sposób! Polna Zdrój zapoczątkowała slow life w miasteczku Wleń na najwyższym poziomie.

Jest tu smacznie, jest dizajnersko i jest miło. Ludzie są wyluzowani i szczęśliwi. Jedzenie to serce tego domu: zawsze przygotowane z najlepszych składników i w tak niebanalnym połączeniu, że wyskakujesz z butów. Kaszanka z cebulą? Tak, i z cynamonem. Dżem? Z leśnych malin robiony domowo. Labneh z pieczoną papryką? Tak, własnej roboty. Bundz? Na słodko i słono. Do wyboru. Śniadania czy obiady, to zawsze uczta. Na stole znajdziecie kuchnię arabską, włoską i meksykańską. Dzięki temu to prawdziwy fusion smaków i aromatów. Ponad wszystko ma tu znaczenie właśnie Gość. W ten sposób właściciele zyskują sobie wiernych fanów. Prawdę mówiąc należę do nich i ja.

Śpi się tu cudownie, zwiedza intensywnie i odpoczywa wyjątkowo.

Podsumowując weźcie kalendarz w rękę i już piszcie do Polna Zdrój o rezerwacje. Od kwietnia do późnej jesieni w Polna Zdrój można zorganizować wesele i kalendarz pęka w szwach na dwa lata do przodu. Dlatego tylko nieliczne jesienno-wiosenne terminy są wolne. Warto na nie polować już teraz.

GDZIE BĘDĘ SPAĆ

GDZIE BĘDĘ JEŚĆ

  • W Polna Zdrój
  • Piwa napijesz się w Browar Miedzianka
  • Polecam ci CYTRYNOWY PIEPRZ

CO BĘDĘ TU ROBIĆ

Tradycyjnie polecam HASAJĄCE ZAJĄCE i ich spis atrakcji na Dolnym Śląsku.