CO PRZYWIEŹĆ Z ZAKOPANEGO?


Oprócz oczywiście oscypków, o których pisałam ci TU, wspaniałych wspomnień i widoków, które ze sobą zabierzesz, jest kilka rzeczy, które chętnie ci polecę. I nie jest to wpis sponsorowany, chociaż zawiera lokowanie produktów. Zapomnij o tandecie, która zalewa Zakopane.

W tym wpisie znajdziesz spis prawdziwych podhalańskich perełek!

TATRZAŃSKA SPIŻARNIA-rewelacyjny sklep z przyprawami, herbatami i rzeczami hand made. Mam kilka w swojej szufladzie, bardzo lubię. Kasia robi piękne rzeczy, wszystko jest estetyczne. I smakuje tak dobrze, jak wygląda! Można kupić na miejscu lub przez Internet.

KUŹNIA CAPOWSCY-za kuźnią stoi Kasia z Tatrzańskiej Spiżarni i jej mąż Pan Kowal. Dwie artystyczne i zdolne dusze, które wyrabiają jakieś cuda! W kuźni możecie zamówić nie tylko noże na prezent. Warto sprawdzić ich bogatą ofertę, a jak będziecie na miejscu to umówić się na warsztaty.

DECHA, MYDŁO & POWIDŁO-czyli DMP_WOOD, to przepiękne wyroby z drewna. Od desek do krojenia, przez zegary czy małe mebelki. Na pewno znajdziesz tu coś dla siebie, co chętnie zabierzesz do domu.

PIĘKNY SKLEP-bardzo lubię do niego zaglądać. Mają rękodzieło ludowe idealne do stworzenia w domu sielankowego klimatu. Jeżeli chcesz zabrać ze sobą coś z ceramiki, to tu właśnie powinieneś zajrzeć.

GĄSIENICOWA gdzie kupić góralskie pantofle? A folkowe ubrania? Właśnie u Kaśki Gąsienicowej. Jej wiklinowe koszyki to dzieła sztuki, nie znam dziewczyny, która by się nimi nie zachwyciła. Idealne rzeczy na prezent!

SKÓRY OWCZE-zaraz po oscypkach najczęściej pytacie mnie o skóry owcze. My w domu mamy skóry z miejscowości Zaskale. Można do nich podjechać osobiście (lepiej się wcześniej umówić), ale mają też wysyłkę internatową: LIMAR TANNERY LEATHER . Ja jestem bardzo zadowolona ze stosunku jakości do ceny. Prawie rok mi zajęło znalezienie naprawdę porządnych skór. Te są mega.

BROWAR REGIONALNY – tu mogę Was odesłać do mojego wpisu o GÓRLASKI BROWAR. Piwko mają naprawdę zacne, piękne etykiety, świetnie zapakowane na prezent. Na pewno będzie to coś, z czego obdarowany się ucieszy.

Podałam ci kilka pięknych rzeczy, które możesz zabrać ze sobą do domu.

Co więcej, nie mają nic wspólnego z zakopiańską popeliną dostępną na Krupówkach. Dzięki temu zrozumiesz, że w Zakopanem można jeszcze znaleźć rękodzieło najwyższej jakości. Zamiast kupować byle co, przynajmniej wspieraj lokalnych twórców, którzy tworzą z duszą!