HOTEL NIEBIESKI***** (Kraków)


Gdzie spać w Krakowie? Hotel Niebieski***** nad Wisłą! I to w pięciogwiazdkowym, zacisznym hotelu. Muszę przyznać, że Hotel Niebieski to jeden z lepiej położonych hoteli w Krakowie. Tuż nad brzegiem Wisły przy Bulwarze Rodła. To ta część, w której znajdują się kluby kajakowe, przystanek tramwaju wodnego do Tyńca i … spokój. Tu już nie zapędzają się turyści, chociaż spacerkiem pod Wawel jest stąd może dziesięć minut.

Widok z pokoju hotelowego na Wisłę i pływające po niej stateczki jest dosłownie mazursko sielski, chociaż, przypominam, jesteś w samym sercu Starego Miasta w Krakowie.

Hotel Niebieski to przestronne pokoje, przytulne i komfortowe. Dobrze wyposażone. Część z nich nawiązuje do rzeki za oknem, a cały hotel utrzymany jest w klimacie statku. Wiszące tarasy w restauracji świetnie oddają tego klimat. Widok z tarasów na leniwie płynącą Wisłę do złudzenia przypomina ten przedstawiony na obrazie Claude’a Moneta „Sekwana w Argenteuil”, znany również pod nazwą „Vanilla Sky”. Siedząc tam, poczujesz się jak na wakacjach. Leniwie płynący czas sprzyja degustacji doskonałej kuchni. Co więcej, do każdego dania dobrane jest wino. Dobrego gatunku mięso, klasyczne dania z twistem tworzą udany posiłek. Podoba mi się ta koncepcja. Zresztą dawno temu byłam tu na recenzji tej restauracji i nadal podtrzymuje swoje zdanie: jest dobrze.

Co ciekawe, hotel ma jeszcze jedno miejsce, z włoskim jedzeniem. Pizzeria Fresco to koncept dostępny również dla gości z zewnątrz. Króluje tu krótka karta najlepszych potraw włoskich. Pizza na cienkim cieście, z włoskimi produktami. Dobrze doprawiony makaron czy spore przystawki są świetnym punktem wyjścia do udanego dnia lub wieczoru. Przy sprzyjającej pogodzie możesz usiąść w przytulnym i przestronnym ogródku. To miejsce daje wytchnienie.

Właściwie wybierając Hotel Niebieski***** na swój nocleg podczas pobytu w Krakowie, otrzymujesz najlepsze miejsce do wypoczynku. W środku miasta, a jednak z błogą ciszą. Na uboczu, a jednak niedaleko na piechotę, aby zwiedzić najfajniejsze zakątki Krakowa. Z dwoma różnymi restauracjami, bardzo smacznymi i zrobionymi w fajnym klimacie: włoskim i żeglarskim. A po całym dniu zwiedzania skorzystasz z Vanilla Spa, które postawi cię na nogi. Mają sauny i łaźnię oraz bogaty wybór zabiegów. Hotel Niebieski*****, to dobrze przemyślane miejsce dające ci komfort i wytchnienie przy jednoczesnym łatwym dostępie do atrakcji turystycznych. Przyznam-jestem pozytywnie zaskoczona i świetnie się czułam jako turystka we własnym mieście!

GDZIE BĘDĘ SPAĆ:

  • 5***** hotel położony nad Wisłą w Krakowie
  • Pokoje z widokiem na rzekę
  • Cicha okolica chociaż w centrum Starego Miasta
  • 2 restauracje: polska z twistem i włoska pizzeria
  • SPA z łaźnią i saunami
  • Podziemny parking
  • Możliwość wypożyczenia rowerów
  • Blisko tramwaj wodny
  • Blisko Wawel