SOWIDUCH BROWAR I RESTAURACJA (KARPACZ)


Sowiduch Browar i Restauracja to miejsce w Karpaczu, które musisz odwiedzić! Będąc w tego typu miasteczkach, typowo turystycznych, zawsze zachodzę w głowę, gdzie zjeść dobrze. Często bywam na Dolnym Śląsku i cieszę się, że mogę polecić ci właśnie to miejsce.

Sowiduch ujmuje wyjątkowym klimatem wnętrz-wielkie kadzie piwne przy wejściu, rzeźby i historia regionu zamknięta w wehikule czasu. Restauracje założyli pasjonaci Karpacza, dlatego znajdziecie tu wiele lokalnych akcentów, płaskorzeźby artystów i sceny z życia ludzi, którzy tworzyli historię Karpacza i jego okolic. W rzeźbach zdobiących restauracyjną salę swoje odbicie znajdują dzieje Karkonoszy. Wystrój wnętrz prowadzi przez wydarzenia i legendy mieszkańców tych pięknych gór.

Niepowtarzalny klimat restauracji bliski jest okresowi staropolskiemu. Dzieje się tak za sprawą wystroju, którego głównymi surowcami są drewno i kamień. Przede wszystkim jednak ów klimat tworzy tradycyjna, staropolska kuchnia, w której nie brakuje regionalnych akcentów. Kucharze, niczym wytrawni artyści, tworzą niekiedy współczesne aranżacje tradycyjnych dań. W karcie każdy znajdzie coś dla siebie, od świetnych dodatków do piwa jak np.: deska regionalnych serów, czy klasyczną golonkę. Spokojnie biesiadować tu będą zarówno rodziny z dziećmi, jak i przyjaciele czy pary.

Na szczególną uwagę zasługuje tu browar. W browarze Sowiduch piwo warzone jest na podstawie własnej receptury i wyłącznie dla gości restauracji. Muszę przyznać, że jest świetne i tworzy nie tyle uzupełnienie do staropolskiej kuchni, ale jak dla mnie gra pierwsze skrzypce. Koniecznie spróbuj deski degustacyjnej. Ja wybrałam swój typ, na pewno będę wracała do browaru na to piwo, a Ty podziel się w komentarzu, które piwo jest Twoim ulubionym?