Ciekawostki o Zakopanem.


Ciekawostki o Zakopanem to jedna z moich ulubionych form poznawania tego miasta. Fakty, mity i life hack powstały na Instagramowym profilu Zakopane na Wypasie, ale postanowiłam, przenieś je też tutaj, ponieważ po statystykach bloga widzę, że lubicie go czytać. A teraz poznaj trzy ciekawostki o Zakopanem!

FAKT: PROMIENIE W SCZYCIE DOMÓW

Charakterystyczne deski w szczytach domów, które widujecie nie tylko w Zakopanem, ale także w większości domów na Podhalu, to nawiązanie do promieni słonecznych.

MIT: PSY PASTERSKIE SĄ MIŁE

Psy pasterskie są bardzo niebezpieczne i nieufne. Bywają również agresywne, dlatego trzeba na nie uważać. Ich zadaniem jest strzec stada owiec, dlatego atakują każdego i wszystko, co w ich mniemaniu zagraża stadu. Nie należy do nich podchodzić czy próbować ich głaskać.

LIFE HACK: GÓRALSKA HERBATKA NA PRZEZIĘBIENIE

To niezwykły napar. Ma właściwości relaksujące, przeciwbólowe, pobudza krążenie i oczywiście pomaga przy przeziębieniu. W góralskich karczmach możecie znaleźć wersje z rumem, jednak klasyczna, góralska herbata składa się tylko z trzech składników:

  • wywar z czarnej herbaty
  • cukier
  • 50 ml spirytusu

Zalecam, próbowałam, czyni naprawdę cuda!

Przed Tobą dużo więcej fajnych i niespotykanych ciekawostek o Zakopanem. Wystarczy, że zaobserwujesz mój profil na Instagramie, aby być na bieżąco lub odwiedzisz bloga-jeżeli wolisz wersje bardziej rozbudowaną. Daj też znać w komentarzu, czy Ty znasz jakieś fakty, mity i life hacki o Zakopanem!