GDZIE ZJEŚĆ W ZAKOPANEM?


„Gdzie zjeść w Zakopanem”, to chyba najczęściej zadawane pytanie, jakie słyszę. I bardzo dobrze, bo w dziedzinie jedzenia jestem ekspertem. To znaczy, po prostu lubię jeść. Zbiór przedstawionych tu miejsc to moje i Tomka subiektywne doświadczenie kulinarne. Zapraszam Was na kulinarne Zakopane!

DRUKARNIA SMAKU CRISTINA na obiad i kolacje:

Najlepszą restauracją jaką mogę ci polecić to Drukarnia Smaku Cristina. Tu jemy najczęściej, tu odsyłamy znajomych, tu bywamy z przyjaciółmi. Polska kuchnia w autorskiej odsłonie ze świetnymi winami zadowoli nawet tych najbardziej wybrednych.

PIZZA & WŁOSKA na obiad i kolacje:

Chociaż jadałam w kilku włoskich restauracjach tutaj, tylko tą mogę ci polecić bez zastanowienia. Siostra Drukarni Smaku Cristina, znajdująca się zresztą w jej podziemiach Cristina Risorante & Pizza. Jak dla mnie numer jeden!

ZAKOPIAŃSKI STYL-HALKA na obiad i kolacje:

Jak już w Zakopanem będziesz i zadasz mi pytanie: gdzie najlepiej zjeść? Wtedy odpowiem, że w Restauracji HALKA. Tam poznacie nie tylko szaloną odsłonę kuchni polskiej, ale przede wszystkim góralską gościnność. Wyjdziecie z sytym brzuchem i uczuciem odbytej uczty. A więcej o tej restauracji przeczytasz w mojej recenzji o właśnie TU.

GÓRALSKI BROWAR na obiad:

Tu też bywamy bardzo często. Nic mnie tak nie zaskoczyło jak, ta restauracja. Dlaczego? Przeczytaj moją recenzję TU, a jak bardzo chcesz wiedzieć, to powiem ci od razu. Mają widok warty miliony a picie piwa na dachu w drink-barze z okiem na Giewont, to naprawdę magiczna chwila. Jedno jest pewne, wyjdziecie nasyceni do granic możliwości.

STRH BISTRO ART CAFE na śniadanie i deser:

Skoro już przy widokach jesteśmy, to całkiem niezłe ma STRH Bistro & Art Cafe. Polecam ci ich zwłaszcza na desery i… śniadania. Do tego wnętrze jest bardzo przyjemne. Warto tu wejść.

KAWIARNIA FILIŻANKI na śniadanie:

Ponieważ uwielbiam śniadania, cieszy mnie każdy lokal, który podaje je naprawdę dobre. Takim jest właśnie Kawiarnia Filiżanki. Chyba najczęściej wybierane przez nas miejsce na ten posiłek. Co ciekawe, w myśl, że każdy zaczyna śniadanie o innej porze, lokal jest otwarty od 8:00-17:00 i serwuje śniadania przez cały dzień. Ps.: Pancake są obłędne!

BUBUJA BISTRO na obiad i kolacje:

Lokal, który w pierwszej kolejności poleca Tomek. Bezkompromisowość w smaku i zawsze piękne podanie, to zdecydowanie atuty tego lokalu. Bubuja Bistro zachwyca wykonaniem. Ja jestem oczarowana ich zdjęciami i wizerunkiem w sieci.

PO GÓRALSKU:

Nie napiszę, że długo myślałam co polecić. W tym temacie jestem bardzo wybredna, mam dość popeliny i nazywania „góralską” każdą jedną karczmę. Jeżeli mam ci coś w tym klimacie polecić to będzie to tylko Bąkowa Zachylina Wyźnio.

To chyba był najłatwiejszy wpis o Zakopanem, jaki ostatnio zrobiłam. Bardzo lubię wszystkie wyżej wymienione miejsca i jeśli mam iść gdzieś prywatnie lub komuś polecić, kto jest tu na weekend, wakacje, przejazdem, to polecam właśnie je. Daj znać w komentarzu czy znane są ci te miejsca i co o nich myślisz!


4 odpowiedzi na “GDZIE ZJEŚĆ W ZAKOPANEM?”